Deklaracja dostępności
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej https://www.gopsprzemysl.naszops.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
-
Data publikacji strony internetowej: 2025.03.05
-
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025.03.14
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Treści niedostępne:
-
Dokumenty w postaci skanów
-
Nieopisane zdjęcia
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Oświadczenie sporządzono dnia 2025-03-14
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Anna Nowakowska, adres poczty elektronicznej gopsprzemysl@gminaprzemysl.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 16 679 11 94. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu mieści się w budynku przy ulicy płk. Marcina Borelowskiego 1, na pierwszym piętrze, w którym odbywa się obsługa interesantów. Dostęp jest możliwy wyłącznie z wykorzystaniem schodów. W tym samym budynku mieści się również Urząd Gminy Przemyśl. GOPS nie dysponuje pochylniami, platformami, informacjami głosowymi, pętlami indukcyjnymi. Obok budynku, w którym mieści się siedziba GOPS-u, zlokalizowany jest ogólnodostępny parking, jednak parking nie należy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu. Tereny, na których jest parking należą do Wspólnoty Mieszkaniowej, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz do Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na istniejącym parkingu brak wydzielonych stanowisk postojowych dla osób z niepełnosprawnościami. Parking nie jest dostępny z poziomu chodnika, brak obniżonych krawężników.
Dostęp budynku dla pieszych i osób z niepełnosprawnościami ruchowymi od strony ul. płk. Marcina Borelowskiego jest bardzo utrudniony ze względu na możliwość skorzystania jedynie ze stromych schodów łączących chodnik położony na skarpie z obiektem, który jest w zaniżeniu.
Budynek nie jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Brak podjazdów i windy dla wózków. Szerokość drzwi nie jest przystosowana do korzystania przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Przy schodach zamontowane są barierki. Brak toalety dla osób niepełnosprawnych. W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Warunkiem jest wyposażenie psa w uprząż oraz posiadanie certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenie o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.
Osoby niepełnosprawne, które chcą załatwić sprawę w Ośrodku Pomocy Społecznej mogą zgłosić się telefonicznie do Ośrodka (tel. 16 679 11 94). Zostanie do nich skierowany pracownik właściwy dla danej sprawy.